Abo Ryś: sakrament bierzmowania nie jest "metą" w życiu

Abo Ryś: sakrament bierzmowania nie jest "metą" w życiu
(fot. Seria z Rysiem / youtube.com)
KAI / pp

Sześciu podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi otrzymało z rąk arcybiskupa Grzegorza Rysia sakrament bierzmowania. Uroczystość odbyła się w sobotę 4 stycznia w domu sióstr pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

– Sakrament bierzmowania nie jest jakąś "metą" w życiu. Bierzmowanie nie jest celem, ale momentem przyjęciem nasienia w siebie. Co się w was urodzi z tego sakramentu? Co się w was urodzi z tego działania Ducha Świętego? – pytał abp Ryś.

Zauważył, że zmiana imienia, która dokonuje się w bierzmowaniu, związana jest z misją, którą się otrzymuje od Boga. "Bóg spodziewa się, że podejmiemy jakąś funkcję w stosunku do innych. Zmiana imienia, jaka się dokonuje w naszym życiu, jest po to, byśmy zobaczyli, co możemy zrobić dla innych, w jaki sposób możemy innym pomóc? Nigdy nie ma tak, że nic nie możemy zrobić dla innych" – podkreślił arcybiskup.

Dopełnieniem uroczystej liturgii był obiad, który w jadłodajni prowadzonej przez Siostry Misjonarki Miłości wydawany jest codziennie dla wielu potrzebujących.

Misjonarki Miłości posługują w Łodzi od 2003 roku. Obecnie w domu Najświętszego Serca Jezusowego mieszka osiem sióstr, pochodzących z Kenii, Indii, Niemiec i z Polski. Siostry opiekują się chorymi i bezdomnymi, prowadząc dla nich schronisko i jadłodajnię. Umożliwiają im kąpiel oraz służą wszelką pomocą i wsparciem, także duchowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abo Ryś: sakrament bierzmowania nie jest "metą" w życiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.