Abp Barrón: apeluję do rządów, by stawiły czoła problemowi migracji

Abp Barrón: apeluję do rządów, by stawiły czoła problemowi migracji
(fot. Todo lo que te imaginas y algo mas / youtube)
1 rok temu
vaticannews.va / pch

Apeluję do rządów amerykańskiego, meksykańskiego i krajów Ameryki Centralnej, aby z powagą i w sposób całościowy stawiły czoła problemowi migracji, z uwzględnieniem wsparcia krajów, z których pochodzą emigranci. Do nich zaś apeluję o poszanowanie prawa i zaniechanie aktów przemocy - to słowa arcybiskupa Tijuany, meksykańskiego miasta leżącego na granicy z USA.

Abp Francisco Moreno Barrón przyznał, że obecnie w jego mieście przebywa ponad 8 tys. migrantów, wśród nich wiele kobiet i dzieci. Dzięki temu, że miasto zawsze było otwarte na migrantów jest wiele miejsc, gdzie można ich przyjąć oraz im pomóc. Ponadto utworzono dodatkowe centrum, w którym gromadzone są zbierane w parafiach: żywność, ubrania i lekarstwa.

Także rząd meksykański stara się wspierać uchodźców, którzy zostają w mieście fundując stypendia oraz pomagając w znalezieniu legalnej pracy. Kto chce wrócić do swojego kraju otrzymuje pieniądze na podróż. Do tej pory skorzystało z tej możliwości około 300 osób.

Jednocześnie metropolita Tijuany zauważa, że obecność migrantów w tym mieście przedłuża się. Jedynie niewielkiej części z nich uda się przedostać do Stanów Zjednoczonych. Przejście przez granicę jest bowiem praktycznie niemożliwe. Dlatego migranci powoli tracą nadzieję i muszą się zastanowić, co mają zrobić.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Barrón: apeluję do rządów, by stawiły czoła problemowi migracji
Komentarze (1)
1 grudnia 2018, 22:50
Christine Niles: Biskupi [w USA] otrzymują ogromne sumy pieniędzy od federalnego rządu za służbę migracyjną - co pomaga w wyjaśnieniu, dlaczego poświęcają temu więcej czasu niż na jakąkolwiek inną, włączając w to kwestię aborcji. Dane z oficjalnych źródeł udostępnianych przez Episkopat USA: 2009: 58,3 mln dolarów 2010: 69,4 mln dolarów 2011: 67,9 mln dolarów 2012: 65,8 mln dolarów 2013: 80,9 mln dolarów 2014: 83,3 mln dolarów 2015: 83,8 mln dolarów 2016: 96,1 mln dolarów 2017: 79,2 mln dolarów

Skomentuj artykuł

Abp Barrón: apeluję do rządów, by stawiły czoła problemowi migracji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.