Abp Budzik udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej

Abp Budzik udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej
fot. Portal Diecezji Tarnowskiej / YouTube
Sobota, 16:05
PAP / pk

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, w związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta.

„Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem” – głosi komunikat opublikowany w sobotę na stronie internetowej archidiecezji lubelskiej. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania.

„Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe” – napisano w komunikacie.

Dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i święta udzielił wiernym również biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda.

Od soboty w woj. lubelskim w tzw. czerwonej strefie są miasta Lublin, Chełm i Zamość, a także powiaty: lubelski, janowski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki, włodawski.

W czerwonej strefie obowiązują zaostrzone ograniczenia m.in. w dostępności do miejsc kultu, a także w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, placówek kultury, lokali gastronomicznych. W sklepach może przebywać jednocześnie ograniczona liczba klientów. Zamknięte zostały baseny, aquaparki i siłownie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
19,74 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Abp Budzik udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Budzik udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.