Abp Depo: niedziela jest dla Boga i dla człowieka

Abp Depo: niedziela jest dla Boga i dla człowieka
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Oddajmy cześć Bogu. Niedziela dla Boga i dla człowieka - mówił w homilii abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w intencji tygodnika katolickiego "Niedziela" i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Abp Depo podkreślił jak ważną rolę dla człowieka i rodziny odgrywa ograniczenie handlu w niedzielę.

DEON.PL POLECANa Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy "Niedzieli" na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika, a także członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W homilii abp Depo podkreślił, że "Bóg oczekuje od nas konkretnej współpracy z łaską" - Bez Chrystusa nic nie możemy uczynić. Pamiętajmy o pierwszeństwie łaski Chrystusa i przez odniesienie do Niego pierwszeństwie życia wewnętrznego i powołania do świętości - przypomniał abp Depo.

- Kiedy ta zasada nie jest przestrzegana, to czyż można się dziwić, że przedsięwzięcia duszpasterskie kończą się niepowodzeniem, pozostawiając w sercu obezwładniające uczucie frustracji? - kontynuował arcybiskup przypominając słowa św. Jana Pawła II z listu apostolskiego "Novo millennio ineunte".

Metropolita częstochowski przypomniał, że "odpowiedzią na dar łaski jest dar ufnej wiary, modlitwy i wsłuchania się w słowo Boże" i dodał: "Chrystus będąc Panem szabatu przyznaje sobie prawo, by uczynić coś dobrego. Szabat ukazuje miłość miłosierną Pana, która dostrzega człowieka i go dźwiga".

Odnosząc się pozytywnie do inicjatywy ograniczającej handel w niedzielę abp Depo podkreślił, że "niedziela jest dla Boga i dla człowieka".

Metropolita częstochowski odniósł się krytycznie do opinii mówiących, że "będziemy zubożeni nie pracując w niedzielę, a ograniczenie handlu w dzień świąteczny będzie jakąś karą dla Polaków". - Taki program życia nie jest dla nas - mówił abp Depo, apelując: "Oddajmy cześć Bogu. Niedziela jest Boża i nasza".

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30 odprawiana jest Msza św. w intencji tygodnika katolickiego "Niedziela", pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika. Jest to szczególny dar Jasnej Góry dla "Niedzieli" w 90. rocznicę powstania tygodnika, która obchodzona jest w 2016 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Depo: niedziela jest dla Boga i dla człowieka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.