Abp Depo: od stycznia do czerwca dokonano ponad 9 mln aborcji

Abp Depo: od stycznia do czerwca dokonano ponad 9 mln aborcji
Fot. Studio TV NIEDZIELA / YouTube
KAI / pk

Od stycznia do czerwca, dokonano w klinikach ponad 9 mln aborcji. Kto więc niszczy ten świat – koronawirus czy sam człowiek, odchodząc od Boga i Jego przykazań – powiedział abp Wacław Depo.

W homilii abp Depo przypomniał, że kapłaństwo jubilatów jest związane z wielkim dziełem Soboru Watykańskiego II. "To ten Sobór określił w Duchu Świętym tożsamość Kościoła, który w Chrystusie jest niejako sakramentem, czyli znakiem zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego, znakiem widzialnym objawienia się Boga w świecie" - podkreślił abp Depo.

Metropolita częstochowski przypomniał, że "kapłani są w służbie". "Zostaliśmy wezwani, ale zgodziliśmy się na to, żeby służyć, nieraz przechodząc przez ciemną dolinę, tak jak teraz w czasie pandemii, wskutek której zmarło 400 tys. osób" - podkreślił i dodał równocześnie: "W tym samym czasie, od stycznia do czerwca, dokonano w klinikach ponad 9 mln aborcji".

"Kto więc niszczy ten świat - koronawirus czy sam człowiek, odchodząc od Boga i Jego przykazań, określając samego siebie bogiem?" - pytał metropolita częstochowski i zacytował słowa Ewangelii: "Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni".

DEON.PL POLECA

"Kompromis właściwy ludzkim zachowaniom, widoczny również teraz, w okresie przedwyborczym, obcy jest relacjom z Chrystusem. Jesteśmy bowiem wezwani do współpracy z Bogiem na wzór Maryi w postawie zawierzenia, niezależnie od tego, co nas spotyka" - zakończył abp Depo.

Metropolita częstochowski 10 czerwca w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Częstochowie przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszy i rocznic święceń kapłanów archidiecezji częstochowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Depo: od stycznia do czerwca dokonano ponad 9 mln aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.