Abp Gądecki dziękuje premier i władzom

Abp Gądecki dziękuje premier i władzom
(fot. Eliza Bartkiewicz/ BP KEP / ©episkopat)
KAI/ ed

Pielgrzymka Papieża Franciszka, która zgromadziła łącznie kilka milionów wiernych, nie tylko obywateli Rzeczypospolitej, ale i gości z zagranicy, została przygotowana na najwyższym poziomie.

Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie logistyczne oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Papieżowi, jak i wszystkim pielgrzymom - napisał przewodniczący Episkopatu Polski w liście do Premier Beaty Szydło.

Abp Gądecki podziękował za ofiarną służbę tysięcy osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg wizyty papieskiej. W sposób szczególny podkreślił pracę służb mundurowych: wojska, policji, służb specjalnych, służby zdrowia, straży pożarnej oraz pracowników poszczególnych resortów ministerialnych jak również Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na czele z min. Beatą Kempą.

Przewodniczący Episkopatu Polski wyraził wdzięczność Premier rządu RP za udział w spotkaniach z Papieżem i świadectwo przywiązania do tych wartości, które kształtowały i kształtują oblicze Polski.

- Ostatnie dni były wzruszającym świętem młodości i wiary, świętem miłości i przebaczenia; świętem, które każe nam patrzeć ku przyszłości z nadzieją - napisał abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dodał, że dzięki pracy wielu osób miliony nie tylko katolików i nie tylko Polaków, stały się częścią tych ważnych i niezapomnianych chwil.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki dziękuje premier i władzom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.