Abp Gądecki: łączmy się w modlitwie za ofiary zamachu w Nicei

Abp Gądecki: łączmy się w modlitwie za ofiary zamachu w Nicei
(fot. EPA/OLIVIER ANRIGO)
twitter.com / pz

Po zamachu w Nicei - w którym zginęło co najmniej 80 osób - o modlitwę zaapelował abp Stanisław Gądecki. Zrobił to za pośrednictwem Twittera. Zobacz, jak na tragedię reagują inni użytkownicy tego portalu społecznościowego.

Co najmniej 80 osób zginęło, a wiele zostało rannych w Nicei na południu Francji, gdy podczas obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum ludzi. - Atak ten miał charakter terrorystyczny - oświadczył prezydent Francois Hollande.

Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

Ciężarówka przejechała dwa kilometry przez tłum. Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, kierowca ciężarówki, prawdopodobnie 31-letni mężczyzna, po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Z kolei francuski dziennik "Le Figaro" podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: łączmy się w modlitwie za ofiary zamachu w Nicei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.