Abp Gądecki: o starszych i samotnych pamiętajmy każdego dnia w ciągu roku

Abp Gądecki: o starszych i samotnych pamiętajmy każdego dnia w ciągu roku
fot. Salve TV / YouTube
PAP / pk

W tym dniu, ale także każdego dnia w ciągu roku, pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych, które czekają na nasze odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w przesłaniu z okazji II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

W niedzielę w Kościele katolickim przypada II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, obchodzony w tym roku pod hasłem "Wydadzą owoc nawet i w starości".

W przesłaniu przekazanym w niedzielę PAP przewodniczący Episkopatu zachęcił, aby dzień ten był okazją do refleksji nad jesienią życia, "którą Pan Bóg dał po to, abyśmy zastanawiali się nad sprawami ostatecznymi".

Abp Gądecki: niech nikomu nie zabraknie serca drugiego człowieka

"W tym dniu, ale także każdego dnia w ciągu roku, pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych, które czekają na nasze odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie. Niech nikomu nie zabraknie serca drugiego człowieka" - zaapelował abp Gądecki.

DEON.PL POLECA

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowił papież Franciszek 31 stycznia 2021 r. Ogłaszając decyzję, podkreślił, że głos osób starszych jest cenny, "ponieważ wyśpiewuje chwałę Bogu i strzeże korzeni narodów".

II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych obchodzony jest w Kościele w czwartą niedzielę lipca, blisko wspomnienia dziadków Pana Jezusa, św. Anny i św. Joachima.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: o starszych i samotnych pamiętajmy każdego dnia w ciągu roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.