Abp Gądecki w imieniu Kościoła przeprasza za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich

Abp Gądecki w imieniu Kościoła przeprasza za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich
Abp Stanisław Gądecki podczas mszy świętej w 100-lecie Aktu Oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (fot. Łukasz Gągulski / PAP)
Deon/dm

- Przepraszamy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, popełnione zwłaszcza przez niektórych duchownych i związane z tym grzechy zaniedbania ich przełożonych - powiedział w piątek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, dokonując ponownego zawierzenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wraz z całym Episkopatem dokonał w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie ponowienia aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

DEON.PL POLECA- W obliczu Twego miłosierdzia, wyznajemy ze skruchą nasze grzechy indywidualne i społeczne. Przepraszamy za brak szacunku dla życia, także tego najsłabszego, ukrytego pod sercem matki - mówił. 

Jak dodał, „Przepraszamy za nałogi i uzależnienia, za prywatę, partyjnictwo, agresję i niezdolność do dialogu. Przepraszamy za brak czci dla tego co święte, w tym próby instrumentalnego traktowania religii”.

Biskupi prosili o łaskę nawrócenia i pokuty. - Uwolnij nas od wzajemnej nienawiści i pogardy, od ducha niezgody i raniących podziałów. Daj nam światłe oczy serca, abyśmy przestali dostrzegać w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników - w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska odczytano w akcie.

Posłuchaj:

Deon/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki w imieniu Kościoła przeprasza za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.