Abp Gądecki zniósł ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy św.

Abp Gądecki zniósł ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy św.
(fot. flickr.com/photos/episkopatnews)
11 miesięcy temu
KAI / jb

W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych od 7 czerwca dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. w archidiecezji poznańskiej dotyczyć będzie jedynie osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji i wiernych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem koronawirusem.

- Zachęcam usilnie wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty – napisał abp Stanisław Gądecki.

Dekret metropolity poznańskiego dotyczy duszpasterstwa w archidiecezji w aktualnej sytuacji epidemiologicznej po zniesieniu od 30 maja limitu uczestników zgromadzeń liturgicznych. Zaleca zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny, czyli obowiązkowego zakrywania twarzy maseczką przez uczestników liturgii i zachowania bezpiecznej odległości.

Abp Gądecki przedłużył też czas Komunii wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września. Przywrócono posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, zapowiedziano, że latem i jesienią organizowane będą w parafiach bierzmowania.

Można powrócić do spotkań grup duszpasterskich oraz grupowego przygotowania do przyjęcia sakramentów. We wszelkich spotkaniach nieliturgicznych należy przestrzegać limitu 150 osób” – czytamy w dekrecie metropolity poznańskiego.

Abp Gądecki zaprosił też księży do katedry poznańskiej na Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich 20 czerwca. Takie spotkanie nie było możliwe w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma celebrowanej przez metropolitę w pustej katedrze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki zniósł ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy św.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.