Abp Gänswein: trwamy z Panem w Jego męce, On ma ostatnie słowo

Abp Gänswein: trwamy z Panem w Jego męce, On ma ostatnie słowo
(fot. © Raimond Spekking)
1 miesiąc temu
KAI / df

W rezydencji Benedykta XVI, w klasztorze Mater Ecclesiae Wielki Post przeżywa się bez szczególnych gestów. Żyjemy codzienną liturgią Kościoła i praktykujemy pobożność ludową – wyznał abp Georg Gänswein, sekretarz osobisty Papieża Seniora.

Wyjaśnia, że owa pobożność ludowa to codzienny różaniec, a w piątek po południu również Droga Krzyżowa w kaplicy. W ten sposób towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia – dodał niemiecki arcybiskup.

Zapewnia on, że Papież Senior zachowuje pogodę ducha, jasny umysł i poczucie humoru, choć rytm jego życia nie jest już ten sam, co przed 10 czy 20 laty. Jest już przecież człowiekiem niemal 94-letnim.

Abp Gänswein mówi o tym wywiadzie dla dziennika Avvenire. Okazją ku temu było ukazanie się we Włoszech jego rozważań Drogi Krzyżowej. Podkreśla on, że tym razem, w jeszcze większym stopniu niż przed rokiem Wielki Post oraz święta wielkanocne są naznaczone przez trwającą wciąż pandemię. Ta sytuacja przyprawia nas wręcz o duszności – przyznaje sekretarz Papieża Seniora, wskazując na poważne konsekwencje pandemii w życiu codziennym i jej wpływ na naszą egzystencję. Dlatego podkreśla, że ten Wielki Post i przygotowanie do Wielkanocy powinny charakteryzować się mocnym przekonaniem, że w walce z pandemią ostatnie słowo nie należy do koronawirusa, ale do Jezusa zmartwychwstałego. „To przekonanie daje nadzieję, siłę i pozwala nam oddychać. Wiara w Zmartwychwstałego Pana umacnia nas, otwiera nam oczy na przyszłość” – zapewnia abp Gänswein.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Gänswein: trwamy z Panem w Jego męce, On ma ostatnie słowo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.