Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza

Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza
(PAP/Jacek Bednarczyk)
3 lata temu
KAI/ed

W piątek wieczorem w Krakowie rozpoczęła się inicjatywa "24 godziny dla Pana". "Bóg kocha, bo przebacza. Bo przygarnia do siebie na powrót i daje poczucie szczęścia dziecięctwa Bożego" - mówił abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski nawiązał do postaci św. Wawrzyńca, gdyż w ramach wędrówki po kościołach stacyjnych Rzymianie w piątek III tygodnia Wielkiego Postu gromadzą się właśnie w kościele poświęconym temu świętemu. Jak wskazał to jeden z bardziej znanych świętych w Rzymie, który w III wieku zyskał wielkie uznanie papieża Sykstusa II i w jego imieniu prowadził pieczę nad administracją dóbr kościelnych.

Abp Marek Jędraszewski o swojej nominacji >>

Przypomniał, że zarówno Sykstus II, jak i św. Wawrzyniec zostali skazani na śmierć męczeńską za wyznawanie wiary chrześcijańskiej. "Do końca pozostał nieugięty, do końca łączył swoje cierpienia z cierpieniami Chrystusa dla dobra Jego mistycznego ciała, którym jest Kościół. I do końca myślał z wielką miłością nie tylko o Bogu, dla którego oddawał swoje życie, ale także o swoim umiłowanym papieżu Sykstusie II" - opisał świętego hierarcha.

Krzyż stał się znakiem miłości >>

Zachęcił do tego, by z pokorą prosić męczennika o "wyzwolenie z żaru pokusy i brzemienia winy" oraz o wzmocnienie wiary. "Św. Wawrzyniec staje się patronem tego, co dzisiaj chcemy przeżywać w tym kościele. '24 godzin dla Pana' - czasu modlitwy, pokuty i nawrócenia. Modlimy się o to dla wszystkich, którzy miłosierdzia Bożego potrzebują, zwłaszcza za tych, którzy w sposób szczególny tego miłosierdzia i z jednej strony pragną dostąpić, a z drugiej dostąpić powinni" - powiedział.

Następnie arcybiskup przywołał fragment z Księgi Ozeasza o Bożych drogach, na których potykają się grzesznicy. "Potrzebne są nam drogi, które wiodą prosto do Najwyższego. Chcemy opuścić drogi grzeszników, które są kręte i częstokroć prowadzą na manowce" - mówił.

Metropolita krakowski zapewnił, że Bóg zawsze znajduje litość dla człowieka chcącego powrócić do pierwotnej miłości i możliwe jest odkrycie w biciu ludzkiego serca - rytmu Bożej miłości. "Stanie się to wtedy, kiedy pełni pokory zawołamy: 'Zgrzeszyłem przeciwko Tobie Boże. Pomóż, ulecz, przygarnij do siebie, daj szczęście być Twoim dzieckiem'" - powiedział na zakończenie abp Jędraszewski.

W Krakowie inicjatywa "24 godziny dla Pana", w ramach której przez całą dobę wierni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz włączyć się w różnego rodzaju czuwania modlitewne, będzie prowadzona w parafii św. Brata Alberta, bazylice oo. franciszkanów, parafii Matki Bożej Różańcowej, kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz kościele św. Wojciecha. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest pod adresem www.24hdlapana.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.