Abp Józef Kupny wspiera dawców szpiku

Abp Józef Kupny wspiera dawców szpiku
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny objął honorowym patronatem akcję "Pomóż Ani i Innym". Jej celem jest pomóc w znalezieniu dawcy szpiku dla chorej na ostrą białaczkę 34-letniej wrocławianki oraz innym osobom, dla których ratunkiem jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych.

Anna Szymczak jest lektorem języka polskiego na Politechnice Wrocławskiej. Na początku sierpnia zdiagnozowano u niej rzadką odmianę nowotworu krwi, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna połączona z chłoniakiem. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Jej rodzina i przyjaciele oraz studenci Politechniki, wspólnie z Fundacją DKMS Polska, zaangażowali się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie planowane jest w dniach 4-8 listopada.

- Św. Jan Paweł II wielokrotnie uświadamiał nam, iż tego rodzaju dar z siebie niesie choremu człowiekowi wiarę, często wystawianą na próbę w obliczu choroby i nadzieję na wyleczenie. Jest także bardzo konkretnym wyrazem miłości bliźniego - przypomniał abp Józef Kupny, wyjaśniając powody swojego zaangażowania we wsparcie chorej wrocławianki i zachęcając do wzięcia udziału w akcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Józef Kupny wspiera dawców szpiku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.