Abp Kupny będzie prowadził rekolekcje adwentowe na Twitterze

Abp Kupny będzie prowadził rekolekcje adwentowe na Twitterze
(fot. youtube.com/Civitas Christiana TV)
1 rok temu
KAI / ms

Wierzę, że Duch Święty, znajdzie sposób by poruszyć serce człowieka. Może posłużyć się także krótkimi formami, jakimi są tweety – mówi abp Józef Kupny, który w tym roku postanowił za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter przez cały Adwent prowadzić wirtualne spotkania ze słowem Bożym.

– Nie trzeba przeprowadzać już badań naukowych, by stwierdzić, że ogromna rzesza ludzi nie rozstaje się z telefonem komórkowym – mówi hierarcha, zapytany o sam pomysł wejścia z Ewangelią w świat wirtualny. – To narzędzie nie służy już jedynie do prowadzenia rozmów. Większość, niemal bez przerwy przegląda na swoim telefonie strony internetowe czy portale społecznościowe – dodaje pasterz Kościoła wrocławskiego.

– Pan Jezus nauczając szedł tam, gdzie toczyło się życie ludzi, a dziś potencjalni słuchacze Słowa Bożego żyją w świecie wirtualnym. Ten świat musi być dziś potraktowany jako miejsce do ewangelizowania – zaznaczył arcybiskup, wyrażając nadzieję, że dzięki spotkaniom z Ewangelią wielu zostanie zainspirowanych do dalszych poszukiwań.

W praktyce będzie wyglądało to tak, że codziennie rano na twitterowym profilu metropolity wrocławskiego będzie pojawiała się specjalnie przygotowana grafika, zawierająca myśl na dany dzień. Każda będzie opatrzona hashtagiem #uwierzyc_na_slowo. Można pobierać je na telefon i wysyłać swoim bliskim oraz znajomym, co - jak ufa abp Kupny - sprawi, że Słowo Boże dotrze w czasie Adwentu do znacznie większego grona odbiorców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Kupny będzie prowadził rekolekcje adwentowe na Twitterze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.