Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową

Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową
(fot. Ryszard Hołubowicz / TharonXX / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
4 lata temu
KAI / psd

Miłość między małżonkami nie może być miłością czasową - zwrócił uwagę abp Józef Michalik. Emerytowany metropolita przemyski przewodniczył 19 sierpnia Mszy św. podczas VIII Podkarpackiego Wesela bez Toastu w Miejscu Piastowym.

W kazaniu abp Michalik stwierdził, że małżeństwo jest wyrazem oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. - To nie jest tylko związek dwojga ludzi, którzy chcą własne interesy realizować. To jest coś więcej, to jest święty związek - powiedział.

Hierarcha podkreślił, że miłość między małżonkami nie może być miłością czasową. - To jest decyzja na zawsze. To jest wielkie i ważne dzieło, jeśli chcemy tę miłość przeżywać ofiarnie. Ile jest nieszczęść w małżeństwach, które nie rozwijają miłości - mówił.

- Egoizm w małżeństwie będzie uwieńczony klęską, ale jeśli na wysiłek budowania małżeństwa złoży się ofiara obojga, miłość będzie się rozwijać - dodał. Abp Michalik zapewnił, że "Pan Jezus chce błogosławić każdej rodzinie i chce nas widzieć świętymi w królestwie niebieskim".

Podkarpackie Wesele bez Toastu jest spotkaniem małżeństw, które miały wesele bezalkoholowe oraz wszystkich zainteresowanych zabawami bezalkoholowymi.

Przed Mszą św. uczestnicy pochylili się nad tematem: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Wysłuchali także prelekcji na temat świętowania w rodzinie oraz o wartościach chrześcijańskiej zabawy.

Zwieńczeniem spotkania jest bezalkoholowe przyjęcie weselne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.