Abp Mokrzycki: dramat uchodźców na Ukrainie nabiera innego oblicza

Abp Mokrzycki: dramat uchodźców na Ukrainie nabiera innego oblicza
(Fot. PAP/EPA/STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAI)
KAI/dm

Trwająca od 140 dni wojna na Ukrainie, to jednocześnie wielki exodus ludzi. Opuszczają oni zagrożone działaniami zbrojnymi tereny i szukają schronienia na zachodzie Ukrainy oraz za granicą. Zdaniem metropolity lwowskiego arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego mamy teraz do czynienia z ludźmi bardziej pokrzywdzonymi i poranionymi.

Lwów od samego początku wojny jest miejscem schronienia dla uchodźców wojennych. Ośrodki parafialne, klasztory, domy rekolekcyjne i seminaria cały czas przyjmują potrzebujące dachu nad głową osoby.

DEON.PL POLECA- Sytuacja na Ukrainie jest bardzo trudna. Wojna w dalszym ciągu trwa. Do nas do Lwowa przybywają każdego dnia uchodźcy. Spotykam się z nimi, i widzę, że są to co raz trudniejsze przypadki. Na początku uciekali wszyscy. W tej chwili przyjeżdżają do nas osoby bardzo okaleczone, często na wózkach, osierocone dzieci. Tutaj staramy się je ogarnąć miłością i przyjść im z pomocą - opisuje aktualną sytuację uchodźców abp Mieczysław Mokrzycki.

Metropolita lwowski wyraża wdzięczność tym, którzy nadal ślą pomoc humanitarną: - Za solidarność z nami i tym wszystkim, którzy nas wspierają bardzo serdecznie dziękujemy.

Pomoc humanitarna jest nieustannie potrzebna. Wielu ludzi nie tylko, że utraciło dach nad głową, ale także miejsca pracy i możliwość zarobkowania. Szczególnie zaostrzyło się to w bombardowanych miastach wschodniej Ukrainy.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Abp Mokrzycki: dramat uchodźców na Ukrainie nabiera innego oblicza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.