Abp Ryś: Bóg jest w twoim życiu potrzebny jak woda i chleb

Abp Ryś: Bóg jest w twoim życiu potrzebny jak woda i chleb
(fot. youtube.com / Archidiecezja Łódzka)
1 rok temu
KAI / df

- Perspektywą właściwą dla człowieka jest życie wieczne. Życie wieczne możemy otrzymać wyłącznie od Boga. Jest On nam potrzebny jak woda i chleb – mówił abp Ryś podczas porannej Eucharystii sprawowanej w domu biskupów łódzkich.

W homilii abp Ryś zaznaczył, że życie wieczne nie polega na przedłużaniu naszego życia w nieskończoność. To coś jakościowo innego, coś, co możemy otrzymać wyłącznie od Boga. Podkreślił, że jest On nam potrzebny jak woda i chleb są potrzebne dla podtrzymania życia doczesnego. - Bóg ci daje siebie jako wodę i jako chleb. Wodą, o której mówił do Samarytanki był Duch Święty, a chlebem, o którym mówi jest On sam. Jak chcesz być naprawdę człowiekiem, to musisz pić wodę, którą jest Duch i jeść chleb, którym jestem ja sam. Bez tego człowiek nie może powiedzieć, że naprawdę żyje! – podkreślił nawiązując do dzisiejszej Ewangelii.

Kończąc homilię hierarcha zauważył, że w chrześcijaństwo wpisany jest pewien paradoks – liczy się dzień obecny. - Nawet nie ten rok i nie następne 10 lat. Liczy się dzień obecny. Nie wiadomo czy będę miał władzę nad jutrem, bo nad przeszłością nie mam już jej w ogóle władzy. Ale to teraz trzeba przeżywać w perspektywie wieczności nawet nie w perspektywie kilku pokoleń – powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Bóg jest w twoim życiu potrzebny jak woda i chleb
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.