Abp Ryś: Bogu nie daje się pieniędzy. Bogu daje się siebie

Abp Ryś: Bogu nie daje się pieniędzy. Bogu daje się siebie
(fot. youtube.com)
2 miesiące temu
KAI / ml

O ubogiej wdowie, która składa w ofierze całe swojej życie mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy domu biskupiego w Łodzi.

W swoich rozważaniach do dzisiejszej Ewangelii duchowny odnosząc się do ubogiej wdowy, która oddaje ostatni grosz, zwrócił uwagę na to, że kobieta właściwie oddała całe swoje życie. - Ona jest w sytuacji skrajnego głodu i za te dwa pieniążki, zamiast kupić sobie coś do jedzenia, wrzuca je do skarbony. W ten sposób wrzuca ona swoje całe życie” - wyjaśnił abp Ryś.

Dalej w swojej homilii metropolita łódzki przypomniał postać Św. Franciszka, który chciał odbudować kościół za pieniądze, które pozyskał ze sprzedaży płótna, które zabrał ojcu. Kapłan zaznaczył, że za cudze pieniądze nikt nie odbuduje świątyni. - Później Franciszek zrozumiał, że Kościół odbuduje angażując siebie samego. Kiedy zrezygnował z majątku, a oddał Chrystusowi życie, odbudował San Damiano, a później jeszcze inne kościoły. W ostateczności wiemy, że odbudował wówczas Kościół katolicki. Bogu nie daje się pieniędzy. Bogu daje się siebie - podkreślił kaznodzieja.

Duchowny mówił także, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest ostatecznie zaufać Bogu, ze względu na strach przed zbyt dużą startą. - Ta wdowa jest niezwykłym przykładem. Jej męstwo i zaufanie Bogu, że nic nie straci wrzucając wszystko - całe swoje życie. Ona nie potrzebuje zachowywać choćby jednego z tych pieniążków dla siebie. Ona naprawdę idzie na całość. A my gdzieś ten jeden pieniążek wydusimy Chrystusowi jeśli chodzi o prawdę i o czystość – podsumował arcybiskup.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Bogu nie daje się pieniędzy. Bogu daje się siebie
Komentarze (1)
RR
~realny robaczek
23 listopada 2020, 15:41
Wdowa idzie na calosc, 20 000 za pochowek biskupie, wdowie trzeba zabrac cale pieniazki, po co jej, i tak umrze.Prawda? Spotkalem tylko jednego takiego ksiedza, ksiedza ktory nie modlil sie dla pieniedzy. Wy mowicie o pieniadzach? Wy, pochowiesz za darmo biedaka?,Biskupku, to w twojej diecezji sa takie ceny.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Bogu nie daje się pieniędzy. Bogu daje się siebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.