Abp Ryś: ciągle wchodzimy do ziemi naszej niepodległości. Wybierajmy życie!

Abp Ryś: ciągle wchodzimy do ziemi naszej niepodległości. Wybierajmy życie!
fot. ks. Paweł Kłys / Archidiecezja Łódzka
PAP

Podczas mszy w 104. rocznicę odzyskania niepodlegości w łódzkiej archikaterze metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś nawiązał do odnalezienia przez Mojżesza ziemi obiecanej. Ciągle wchodzimy do ziemi naszej niepodległości, do ziemi, która jest naszą ojczyzną. Wybierajmy życie! - podkreślił arcybiskup.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łodzi rozpoczęła msza w intencji ojczyzny w archikatedrze.

DEON.PL POLECAW homilii metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś porównał odzyskiwanie niepodległości do poszukiwań Mojżesza, który ze swoim ludem znalazł w końcu ziemię obiecaną.

"Potrzebujemy, aby stanąć wobec takiego wyboru, jak naród wybrany, wtedy, kiedy Mojżesz zatrzymał się przed Jordanem i powiedział: +Kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo – wybierajcie życie+" – przypomniał arcybiskup.

"Ciągle wchodzimy do wolnego kraju, ciągle wchodzimy do ziemi naszej niepodległości. Ciągle wchodzimy do ziemi, która jest naszą matką, naszą ojczyzną. Wybierajmy życie!" – podsumował.

Po mszy przed łódzką archikatedrą, przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, odbędą się oficjalne obchody z udziałem władz regionu. Zaplanowano m.in. przemówienie wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, zmianę warty, apel pamięci i defiladę kompanii honorowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: ciągle wchodzimy do ziemi naszej niepodległości. Wybierajmy życie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.