Abp Ryś: Czy tęsknię za archidiecezją krakowską? Nie!

Abp Ryś: Czy tęsknię za archidiecezją krakowską? Nie!
Abp Grzegorz Ryś przyznał, że nie tęskni za archidiecezją krakowską (fot. Maskacjusz TV / YouTube.com)
YouTube.com / tk

Arcybiskup Grzegorz Ryś spotkał się w Rzymie z uczestnikami rekolekcji III stopnia Domowego Kościoła w Rzymie. Na dachu klasztoru sióstr elżbietanek przy bazylice Santa Maria Maggiore odpowiadał na różne pytania. Jedno z nich dotyczyło archidiecezji krakowskiej, której niegdyś był biskupem pomocniczym.

Na pytanie o to, czy abp Ryś tęskni za archidiecezją krakowską, metropolita łódzki odparł krótko: "Nie!". Jego odpowiedź wywołała śmiech wśród uczestników spotkania. Abp Ryś postanowił jednak powiedzieć coś więcej na ten temat.

- Myślę, że to się domaga wytłumaczenia (...). Głupotą byłoby powiedzieć, że nie, jak się gdzież żyło ponad 50 lat. Ja się urodziłem do wszystkiego w Krakowie: do wiary, do kapłaństwa, do biskupstwa. To nie jest tak, że teraz to można sobie wziąć w nawias i wywalić. Natomiast nie [tęsknię], ponieważ to jest jakiś bardzo Boży znak dla mnie - zaznaczył kardynał-nominat.

- Łódź jest radykalnie inna niż Kraków. To są dwa różne światy. Oczywiście modlimy się tak samo, ale to są zupełnie inne rzeczywistości, wyzwania (...). To jest dla mnie błogosławieństwo, bo dzięki temu nie mam momentów nostalgicznych (...) - wyznał abp Ryś.

DEON.PL POLECA

Abp Ryś: Czy tęsknię za archidiecezją krakowską? Nie!

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Czy tęsknię za archidiecezją krakowską? Nie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.