Abp Ryś: czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy?

Abp Ryś: czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy?
(fot. youtube.com / Archidiecezja Łódzka)
KAI / df

- Czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy? Czy czasem nie mam pretensji do rzeczy, do których nie mam prawa? Czy nie domagam się chwały przynależnej tylko Bogu? – pytał arcybiskup Grzegorz podczas porannej Mszy świętej celebrowanej dziś rano w kaplicy domu biskupiego.

W homilii odwołując się do postaci św. Faustyny i jej mistycznego doświadczenia łódzki pasterz powiedział – Faustyna zobaczyła ludzi będących w Kościele, którzy pozornie zabiegają o chwałę Boga, ale tak naprawdę zabiegają o swoją chwałę. Domagają się chwały dla siebie, choć mówią o chwale Bożej. Faustyna mówi o tym tak: to będzie rzeczywiście straszne zobaczyć to na sądzie Bożym. Miałem gębę pełną przywoływania chwały Bożej, a chodziło o mnie. – strasznym jest kraść dary Boże – mówi Faustyna w Dzienniczku. Zabierasz Bogu coś, co jest Jego własnością. Jemu należy się chwała. Ale ja chciałbym się przy tym ogrzać, coś z tego mieć. Człowiek, który to w końcu oddaje – bo doświadcza, że nie ma prawa – jest kimś, kto się narodził z Ducha Świętego. To Duch Święty sprawa w człowieku, że jest zdolny oddawać chwałę wyłącznie Jezusowi Chrystusowi. – zaznaczył hierarcha.

Poranna Eucharystia celebrowana w kaplicy domu biskupiego przez arcybiskupa Grzegorza jest każdego dnia transmitowana przez kanał YouTube Archidiecezja Łódzka oraz regionalną telewizję TOYA. W ten sposób w codziennej liturgii mogą brać udział mieszkańcy Archidiecezji oraz wierni z całej Polski i spoza jej granic.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: czy wszystko to, co mam, rzeczywiście mi się należy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.