Abp Ryś: głoszenie Ewangelii bez miłości jest warte funta kłaków

Abp Ryś: głoszenie Ewangelii bez miłości jest warte funta kłaków
KAI / ml

- Kluczem do tego, by zanieść innym Ewangelię jest stać się jednym z nich – powiedział abp Grzegorz Ryś podczas dzisiejszej Mszy św. w kaplicy domu biskupów łódzkich. – Jeśli z ludźmi, którym chcę głosić Ewangelię nie łączy mnie miłość, to jest to warte funta kłaków – przestrzegł duchowny.

Metropolita łódzki nawiązywał do wyjścia Jezusa na miejsce odosobnienia, by się modlić oraz wyjściu, by głosić ewangelię. Zwrócił uwagę na to, że punktem wyjścia do ewangelizacji jest doświadczenie tego, Kim jest Pan Bóg. Dzisiejsze czytanie pokazuje zaś – tłumaczył - że Bóg jest tym, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie wychodzi do człowieka.

- Jezus potrzebuje być w tym wyjściu ku ludziom, a nie stanąć w miejscu, które dawałoby mu poczucie satysfakcji i jakiegoś bezpieczeństwa. Muszę iść gdzie indziej, bo po to wyszedłem – tłumaczył kaznodzieja zachowanie Jezusa.

Wskazując na słowa Franciszka metropolita łódzki przywołał dwie wskazane przez papieża postawy. Po pierwsze, Bóg jest tym, Który ma inicjatywę: nie czeka, aż ktoś przyjdzie do Niego – tylko wychodzi. Po drugie: gdy Bóg wychodzi i staje się człowiekiem, to zaczyna pachnieć tak jak człowiek. „Tak dalece wychodzi do człowieka, że przejmuje jego zapach” – zaznaczył abp Ryś.

DEON.PL POLECA


- Trzeba być wdzięcznym Panu Bogu za te czytania, które są odczytywane w czasie, kiedy cały Kościół zastanawia się w jaki sposób dziś wyjść z Ewangelią na zewnątrz – zwrócił uwagę duchowny. - Wszyscy widzą tego potrzebę – dziś jest potrzebna nasza inicjatywa taka jak w Jezusie. Trzeba się dziś zapytać: co mnie łączy z ludźmi, do których chcę iść? Czy to, co mnie z nimi łączy to rzeczywiście jest miłość? Jeśli tak – to mogę im głosić Ewangelię, jeśli nie, to jest to warte funta kłaków – zakończył abp Ryś.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: głoszenie Ewangelii bez miłości jest warte funta kłaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.