Abp Ryś: każdy jest w Kościele potrzebny

Abp Ryś: każdy jest w Kościele potrzebny
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
9 miesięcy temu
PAP / ml

Każdy jest w Kościele potrzebny, jesteśmy w nim jak różne członki w jednym ciele, nie jesteśmy tacy sami – powiedział w niedzielę w Piekarach Śląskich (Śląskie) metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Abp Ryś przewodniczył mszy świętej podczas dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. W homilii – nawiązując do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – mówił o jego działaniu w Kościele.

"W Kościele każdy ma swoją posługę, swój charyzmat, swoje działanie. Jesteśmy jak różne członki w jednym ciele, nie jesteśmy w Kościele na szczęście tacy sami, nie jesteśmy jednolici" – powiedział.

"Każdy z was - jak tu jesteście - jest w kościele potrzebny i nie musi się stawać kimś innym, żeby był potrzebny. Kościół jest organizmem, ciałem; o taką jedność trzeba się modlić, to jest ta jedność, którą Duch nam daje. Taki Kościół, tak zjednoczony, wychodzi do człowieka jak apostołowie z Wieczernika i staje się narzędziem jedności wszystkich ludzi. Z każdym rozmawia w jego własnym języku, nie dlatego, że jest zdolnym poliglotą, ale dlatego, że Duch Święty w nim jest miłością do każdego człowieka, przychodzącego z każdego zakątka świata" – dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: każdy jest w Kościele potrzebny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.