Abp Ryś: nasza wiara staje się świadectwem dla domu i domowników

Abp Ryś: nasza wiara staje się świadectwem dla domu i domowników
(fot. youtube.com)
1 rok temu
KAI / ml

Poranna Msza święta z kaplicy prywatnej domu biskupów łódzkich transmitowana przez Internet zgromadziła dziś przed komputerami ponad 8 tysięcy internautów. Wspólnej modlitwie przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Komentując Ewangelię o uzdrowieniu syna urzędnika królewskiego (J 4, 43-54) abp Ryś podkreślił, że w opisywanym wydarzeniu nie chodzi tylko o uzdrowienie chłopca ale przede wszystkim o wiarę jego ojca, która stała się świadectwem dla całego domu.

Odnosząc się do obecnej sytuacji w kraju i na świecie abp Ryś powiedział, że rzeczy które robimy wydają nam się dziś często bardzo kruche. „W Chrystusie każde dobro trwa wiecznie, to jest spełnienie obietnicy Izajasza. Spełnienie, które się dokonuje w Jezusie Chrystusie, a nam jest już dostępne we wierze. Obietnica Izajasza nie zależy od poziomu medycyny, tylko jest przez nas czytana w zależności od poziomu naszej wiary! Wszędzie tam, gdzie dopuścimy Jezusa Chrystusa, by On wszedł w całą naszą rzeczywistość przez wcielenie, przez odkupienie, tam nastaje nowa ziemia i nowe niebo” – podkreślił metropolita łódzki.

Tradycyjnie - po błogosławieństwie kończącym liturgię – zebrani w kaplicy odśpiewali suplikacje – modląc się o ustanie i opanowanie epidemii koronawirusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: nasza wiara staje się świadectwem dla domu i domowników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.