Abp Ryś: nie można się zamknąć w lęku o samego siebie

Abp Ryś: nie można się zamknąć w lęku o samego siebie
(fot. archidiecezja.lodz.pl)
KAI / ml

"Bóg nie daje nam wolności tylko po to, byśmy sami byli szczęśliwi. Nie chodzi o to, by zabezpieczyć samych siebie. Chodzi o to, by być otwartym na misję, którą Pan nam daje. Po to nas wyzwala, byśmy szli do innych. Nie można dać się zamknąć w lęku o samego siebie" - tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej w kaplicy domu biskupiego.

Nawiązując do dzisiejszych czytań abp Ryś podkreślił, że Słowo Boże otwiera przed nami perspektywę, że Bóg ukochał świat. Słowo to też chroni przed skrajnie indywidualistycznym myśleniem o wierze - ja i Pan Bóg! - Nie tylko ja i Pan Bóg, ale ja – Pan Bóg i kosmos. Przez te relacje wzajemne między Bogiem, a konkretnym człowiekiem realizuje się miłość Boga do całego świata. Bóg chce by cały świat był zbawiony, by cały świat był dotknięty Jego łaską! - podkreślił kaznodzieja.

Podczas dzisiejszej liturgii metropolita łódzki udzielił także Sakramentu Bierzmowania Oliwii, która przez ostatni czas przygotowywała się do tego sakramentu w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi. W liturgii wzięli udział jej rodzice i ksiądz proboszcz.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: nie można się zamknąć w lęku o samego siebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.