Abp Ryś o osobistej lekturze Pisma Świętego w Ekumenicznej Szkole Biblijnej

Abp Ryś o osobistej lekturze Pisma Świętego w Ekumenicznej Szkole Biblijnej
(fot. Archidiecezja Łódzka)
1 rok temu
KAI / ml

O skrutacji Pisma Świętego – która jest osobistym czytaniem Pisma Świętego – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś w wykładzie wygłoszonym w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej. Jest to wspólna inicjatywa Archidiecezji Łódzkiej i Łódzkiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Spotkanie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyło się już po raz czwarty. Metropolita łódzki podzielił się swoim doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym. Tłumaczył, że skrutacja jest modlitwą i jest czytaniem kontekstowym.

"Te konteksty są dwa: pierwszym jest cała Biblia, a drugim jest moje życie. Mój patron Grzegorz Wieli powiedział kiedyś: 'Słowo Boga rośnie razem z człowiekiem'. Dzisiaj to Słowo czytam tak, a jutro będę w zupełnie innym miejscu, a pojutrze, będę kimś innym, a Słowo może we mnie urosnąć. Moje życie i życie Kościoła, w którym jestem, jest kontekstem dla Słowa" – podkreślił abp Ryś.

Po części wykładowej była czas na indywidualne spotkanie ze Słowem Bożym i osobistą skrutację Słowa Bożego.

Wykłady w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej odbywają się raz w miesiącu w auli Wyższego Seminarium Duchownego. W wykładach uczestniczy 230 osób należących do Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Kościoła Rzymskokatolickiego. Studenci tej Szkoły pochodzą z Łodzi, ale także z Białegostoku, Krakowa, Poznania i Wrocławia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś o osobistej lekturze Pisma Świętego w Ekumenicznej Szkole Biblijnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.