Abp Ryś: poddanie Świątyni Jezusowi, ze zbójców czyni nas prorokami

Abp Ryś: poddanie Świątyni Jezusowi, ze zbójców czyni nas prorokami
(fot. Archidiecezja Łódzka)
5 miesięcy temu
KAI / ml

"Poddanie Świątyni Jezusowi czyni nas prorokami ze zbójców. Wychodzimy przemienieni na proroków Pana" - mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas porannej Mszy św. celebrowanej w kaplicy domu biskupiego, 20 listopada. Wskazał, że w liturgii uczestniczymy w wydarzeniu, jakim jest obejmowanie władzy nad Świątynią przez Jezusa.

Metropolita łódzki powiedział, że istotne jest, aby w Świątyni to Jezus był Panem. "Kiedy On przejmuje władzę nad Kościołem, wszystko odzyskuje sens, wtedy też zmienia się nasze spojrzenie na innych ludzi, Świątynia staje się otwarta" - podkreślił abp Ryś. "Gdy Jezus jest Panem Świątyni, to staje się ona otwarta dla wszystkich i wtedy ja uczę się cieszyć obecnością każdego" - dodał.

Arcybiskup mówił również o określeniu Domu Ojca jako "jaskini zbójców", które jest użyte w Księdze proroka Jeremiasza. Owa jaskinia była miejscem schronienia. Miała dać zbójnikom poczucie bezpieczeństwa, gdy ponownie wyjdą i będą kraść, zabijać i cudzołożyć.

Hierarcha podkreślił, że Świątynia wyznacza nam sposób życia również poza nią, ale tylko wtedy, gdy Jezus jest jej Panem. Przyjmując słowo, człowiek wychodzi z tego miejsca jako prorok - nie tylko może o tym słowie mówić, ale sam się nim staje.

- Poddanie Świątyni Jezusowi czyni nas prorokami ze zbójców. Wychodzimy przemienieni na proroków Pana - zakończył abp Ryś.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller
29,90 zł

Co to znaczy, że wszechświat się rozszerza? 
Czy Wielki Wybuch rzeczywiście był jego początkiem? 
Dlaczego nocne niebo nie świeci jednostajnym blaskiem? 
Czy wszechświat można uważać za układ izolowany?

Michał...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: poddanie Świątyni Jezusowi, ze zbójców czyni nas prorokami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.