Abp Ryś udziela bierzmowania w swojej kaplicy. Jednej osobie dziennie

Abp Ryś udziela bierzmowania w swojej kaplicy. Jednej osobie dziennie
Fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube
Stacja7 / KAI / pk

"Jesteście ważni dla Kościoła". Metropolita łódzki w czasie swoich porannych Eucharystii bierzmuje młodych ludzi. Wszystko odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Przed każdą Mszą świętą, która jest połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania, śpiewany jest Hymn do Ducha Świętego. Jak informuje Stacja7, w Eucharystii uczestniczy część najbliższej rodziny kandydatów.

- To bierzmowanie to także znak dla wszystkich, którzy przygotowują się do bierzmowania, że każdy i każda z was, jesteście ważni dla Kościoła. To nie jest tak, że jest setka osób gotowych do bierzmowania i biskup bierzmuje, bo jest odpowiednia liczba osób. Wszyscy jesteście ważni -  powiedział abp Ryś w Wielki Piątek. Hierarcha udzielił wtedy bierzmowania Roksanie i wyraził nadzieję, że w następnych dniach będzie mógł bierzmować kolejnych kandydatów.

I rzeczywiście. W czasie kolejnych Mszy świętych odprawianych przez abpa Rysia, w jego kaplicy goszczą kolejne młode osoby, gotowe przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Poniżej znajduje się transmisja z Eucharystii odprawionej w Niedzielę Miłosierdzia, w czasie której sakrament bierzmowania przyjął Jakub.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś udziela bierzmowania w swojej kaplicy. Jednej osobie dziennie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.