Abp Skworc do medyków: zadania, których się podejmujecie, są szczególne i wyjątkowe

Abp Skworc do medyków: zadania, których się podejmujecie, są szczególne i wyjątkowe
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP / pk

"Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących" - napisał metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc w słowie do pracowników służby zdrowia.

W środę obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Właśnie z tej okazji abp Skworc wystosował podziękowanie tym, którzy zajmują się zawodowo ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego - lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, położnym, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom i wszystkim innym pracownikom szpitali czy przychodni.

"Wszyscy jesteście tak bardzo ważni i macie swoje niezastąpione miejsce w systemie ochrony zdrowia. Zadania, których się podejmujecie, są szczególne i wyjątkowe, zwłaszcza w aktualnej sytuacji epidemiologicznej" - zaznaczył hierarcha.

Przypomniał, że od ponad roku na służbie zdrowia spoczywają dodatkowe obowiązki związane z epidemią. "Każdego dnia z poświęceniem i oddaniem walczycie o ten cenny dar, jakim jest ludzkie życie. Udzielacie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych dla nich okolicznościach" - napisał arcybiskup.

DEON.PL POLECA

"Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących. Pozostając na 'pierwszej linii frontu' i walcząc o życie innych, realizujecie swoją misję i swoje powołanie, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie" - podkreślił.

Medykom życzył zdrowia, satysfakcji, życzliwości, wdzięczności i zrozumienia ze strony pacjentów, ich rodzin oraz poparcia ze strony polityków całej sceny politycznej i wszystkich Kościołów, a także wsparcia ze strony wolontariuszy.

"Wraz z całym Kościołem na Górnym Śląsku modlę się za Was wszystkich o Bożą pomoc i łaskę cierpliwej wytrwałości w walce z 'niewidzialnym wrogiem' i o potrzebne siły do zajmowania się chorym człowiekiem, posiadającym zawsze swoją godność i prawa" - podkreślił abp Skworc.

Przypomniał też, że chrześcijańska tradycja medyczna zawsze czerpała inspirację z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. "Trwajcie zatem w wiernej służbie człowiekowi, 'utulajcie' egzystencjalny 'płacz ludzkości', zgodnie z wymogami sumienia i na miarę dostępnych możliwości” - podsumował, zapewniając pracowników służby zdrowia o swojej modlitwie.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Abp Skworc do medyków: zadania, których się podejmujecie, są szczególne i wyjątkowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.