Abp Skworc do służby zdrowia: wdzięczność i szacunek za wasze poświęcenie

Abp Skworc do służby zdrowia: wdzięczność i szacunek za wasze poświęcenie
(foto episkopat.pl)
PAP / df

Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz związany z poważnym ryzykiem fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w słowie do pracowników służby zdrowia.

18 października w Kościele obchodzone jest święto św. Łukasza, który zgodnie z tradycyjnym przekazem był lekarzem i jest uważany za patrona całej służby zdrowia.

DEON.PL POLECA
Zwracając się do medyków abp Skworc zwrócił uwagę, że w procesie ratowania zdrowia i życia ludzkiego uczestniczy cały zespół medyczny, obok lekarzy również pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, inni pracownicy szpitali i przychodni. „Wszyscy oni są ważni i mają swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia” – zaznaczył.

„Z okazji Waszego święta wszystkim pracownikom Służby Zdrowia przesyłam szczere podziękowanie i wyrazy uznania. Zadania, których się podejmujecie, są wyjątkowe i wymagające. Każdego dnia z poświęceniem i oddaniem walczycie o cenny dar, którym jest ludzkie życie. Udzielacie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych nieraz okolicznościach” – napisał abp Skworc.

Przypomniał, że od kilku miesięcy służba zdrowia mierzy się z kolejnym wielkim trudem – epidemią koronawirusa. „Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz związany z poważnym ryzykiem fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących” – podkreślił hierarcha.

W słowie do pracowników służby zdrowia arcybiskup życzył im satysfakcji z wykonywanej pracy, szczególnie w niełatwym czasie pandemii. „Życzę życzliwości i wdzięczności pacjentów i ich rodzin, wytrwałości w walce z +niewidzialnym wrogiem+ i sił w zajmowaniu się tym dobrem, którym jest każdy człowiek i jego zdrowa egzystencja” - wskazał. Dodał, że chrześcijańska tradycja medyczna czerpała zawsze inspirację z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i z przykładu samego Chrystusa. Arcybiskup przypomniał o kapelanach szpitalnych, którzy „w tych niezwykle trudnych warunkach niosą chorym pocieszenie i sakramentalne wzmocnienie”.

„W imieniu wiernych archidiecezji katowickiej i własnym życzę wszystkim tworzącym Służbę Zdrowia wszelkiego dobra, bezpieczeństwa i wytrwałości oraz wiele radości z pełnienia tej wyjątkowej służby” – napisał metropolita, zapewniając o swojej modlitwie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Abp Skworc do służby zdrowia: wdzięczność i szacunek za wasze poświęcenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.