Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea

Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea
(foto episkopat.pl)
3 tygodnie temu
KAI / jb

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przesłał biskupowi diecezji Nicea, André Marceau, kondolencje w telegramie. To w związku z tragicznymi wydarzeniami w bazylice Wniebowzięcia NMP w Nicei. Kościół katowicki łączy się w bólu i w żałobie z Kościołem w Nicei.

Od kilkunastu lat archidiecezja katowicka współpracuje z diecezją nicejską, w której posługuje duszpastersko kilku księży z archidiecezji katowickiej.

Publikujemy pełną treść dokumentu:

TELEGRAM METROPOLTY KATOWICKIEGO

DO BISKUPA DIECEZJI NICEA

ANDRÉ MARCEAU

W ZWIĄZKU Z TRAGICZNYMI WYDARZENIAMI

W BAZYLICE NMP WNIEBOWZIĘTEJ W NICEI

Ekscelencjo,

Czcigodny Księże Biskupie,

z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachu, który miał miejsce w dniu dzisiejszym, 29 października br. w bazylice Notre-Dame de l’Assomption w Nicei.

Bożemu miłosierdziu polecamy ofiary przerażającego aktu przemocy, ich rodziny, a także wszystkich dotkniętych tą tragedią. Nasz ból jest tym większy, że dotyczy ona osób modlących się i posługujących na co dzień w kościele.

Dramat ten poruszył nas tym bardziej, że w diecezji nicejskiej od wielu lat pełnią duszpasterską posługę księża z archidiecezji katowickiej, w tym trzech w samej Nicei.

W tym trudnym czasie żałoby przesyłam Księdzu Biskupowi, tamtejszemu Kościołowi i społeczeństwu, wyrazy jedności Kościoła katowickiego, jego duchownych, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, powierzając w tych chwilach Chrystusowi zmartwychwstałemu naszą nadzieję i wiarę, że „w życiu i śmierci należymy do Pana” (por. Rz 14,8).

Z wyrazami modlitwy i jedności w Panu.

Katowice, 29 października 2020 r.

Abp Wiktor Skworc, Metropolita katowicki

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. ks. Krzysztof Porosło
19,74 zł
32,90 zł

Utrata dziecka nienarodzonego to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakie może spotkać rodziców. Często oprócz bólu związanego ze stratą kogoś, kogo już zdążyli pokochać, doświadczają braku zrozumienia. Nieraz brakuje im wsparcia najbliższych, a także osób, które...

Skomentuj artykuł

Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea
Komentarze (1)
TN
~Tomasz Nowak
30 października 2020, 15:55
Deon ogarnij się abp Skworc za komuny był TW. Przestancie przytaczac jego słowa.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.