Abp Skworc: w okresie pandemii potrzeba pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej

Abp Skworc: w okresie pandemii potrzeba pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej
(foto episkopat.pl)
PAP / df

W okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny - napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w przesłaniu z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony tradycyjnie w drugą niedzielę listopada, jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej - społeczeństwu i tamtejszym chrześcijanom, którzy - jak wskazał metropolita katowicki - od lat doświadczają dramatu wojny, zniszczeń i prześladowań, głodu i śmierci.

Abp Skworc przypomniał, że w tym kraju posługuje wielu misjonarzy z Polski, i poprosił o modlitwę w ich intencji. Powtórzył także swoje opublikowane 28 października wezwanie "do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach". "Niech wspólne będą również intencje naszej modlitwy. Wołajmy jednym głosem o ustanie pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła" - zaapelował.

Metropolita katowicki zachęcił wiernych do czytania encykliki papieża Franciszka "Fratelli tutti" – o braterstwie i przyjaźni społecznej. "W niej znajdujemy odpowiedź Kościoła na pytanie, czego dziś w okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny! Bądźmy solidarni z Kościołem prześladowanym! - wskazał hierarcha.

Przesłanie abp. Skworca zostanie odczytane podczas niedzielnych mszy św. we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Abp Skworc: w okresie pandemii potrzeba pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.