Abp Skworc w Radiu eM: nie odwołujemy dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Abp Skworc w Radiu eM: nie odwołujemy dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
1 rok temu
KAI / df

O tym, że wiernych archidiecezji katowickiej nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. mówił na antenie diecezjalnego Radia eM abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki zachęcił do odbycia wirtualnej pielgrzymki w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (19.04) do katowickiej katedry.

- Nie odwołujemy dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. - powiedział na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc. Zachęcił księży do otwierania kościołów i tego, by celebrowali Msze św. według harmonogramów sprzed epidemii.

W ten sposób metropolita katowicki odniósł się do najnowszych wytycznych rządu, zgodnie z którymi od poniedziałku (20.04) w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 mkw. – Musimy postępować roztropnie – wskazał arcybiskup, zwracając uwagę na fakt, że województwo śląskie znajduje się w czołówce "geografii zakażeń".

Metropolita katowicki zaapelował też, aby także w okresie pandemii nie zaniedbywać uczynków miłosierdzia, zwłaszcza w wymiarze duchowym.

- Kiedy pozostajemy w izolacji, nie wszyscy możemy pomagać, nie wszyscy możemy nosić paczki do potrzebujących, czy robić zakupy, ale wszyscy możemy pełnić uczynki miłosierdzia względem ducha np. dobrze radzić innym, pouczać choćby telefonicznie czy internetowo - wskazywał.

Hierarcha zachęcił do odbycia wirtualnej pielgrzymki w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (19.04) do katowickiej katedry i zdalnego udziału w Mszy św. o godz. 12:00 z okazji święta patronalnego Caritas Archidiecezji Katowickiej.

- Zapraszam do katedry przede wszystkim tych, którzy są związani z Caritas, którzy tworzą struktury Caritas w naszej archidiecezji - mówił arcybiskup przypominając, że Caritas archidiecezji katowickiej istnieje już 30 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc w Radiu eM: nie odwołujemy dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.