Abp Skworc zachęca do udziału w 55. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych

Abp Skworc zachęca do udziału w 55. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych
(foto episkopat.pl)
PAP / KAI / kk

Do udziału w 55. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych, która w tym roku odbędzie się za pośrednictwem transmisji telewizyjnej, zachęcił w środę przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc.

55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasnej Górze odbędzie się w poniedziałek 6 lipca.

W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej odbędzie się ona za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Jak poinformował abp Skworc, msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną na kanale TVP 3.

Dzień wcześniej, w niedzielę o godz. 21.00, Apel Jasnogórski transmitowany przez telewizję Trwam poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. "Proszę i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą" – napisał w liście metropolita katowicki.

DEON.PL POLECA

Przypomniał również, że tegoroczna pielgrzymka odbywa się w czasie trwania piątego roku nowenny przed stuleciem apostolstwa chorych na świecie.

"Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych, przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem, w komunii świętej oraz w sakramencie chorych" – czytamy w liście.

Abp Skworc zwrócił się także do kapłanów archidiecezji, aby "stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego, na prośbę chorych i ich rodzin, kontynuowali duszpasterstwo wśród chorych i osób w podeszłym wieku, towarzysząc im sakramentalnie i przekazując miesięcznik »Apostolstwo Chorych«".

"Proszę o wytrwałą modlitwę oraz o ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich" – napisał. 

Pełna treść zaproszenia:

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI DUSZPASTERSTWA KEP

ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĄ APOSTOLSTWA CHORYCH

NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Diecezjanie!

W poniedziałek, 6 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będzie ona miała inną formę.

Zapraszam wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Dzień wcześniej, 5 lipca, o godz. 21.00, Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję Trwam, poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Proszę

i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą.

Tegoroczna Pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 5. roku nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem, w Komunii świętej oraz w sakramencie chorych.

Proszę także kapłanów naszej Archidiecezji, aby – stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego, na prośbę chorych i ich rodzin – kontynuowali duszpasterstwo wśród chorych i osób w podeszłym, towarzysząc im sakramentalnie i przekazując miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.

Drodzy Chorzy! Zapraszam Was do udziału w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych oraz proszę o wytrwałą modlitwę oraz ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich.

Wszystkim chorym, ich rodzinom i bliskim oraz duszpasterzom błogosławię.

Wiktor Skworc

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DUSZPASTERSTWA KEP

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 01 lipca 2020 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc zachęca do udziału w 55. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.