Abp Stanisław Gądecki do Irlandczyków: Irlandię łączą z Polską szczególne więzi

Abp Stanisław Gądecki do Irlandczyków: Irlandię łączą z Polską szczególne więzi
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
KAI / mp

W dniu św. Patryka, który jest w Irlandii świętem narodowym, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki kieruje do wszystkich mieszkańców tego kraju serdeczne życzenia.

"Irlandię łączą z Polską szczególne więzi wypływające z chrześcijańskich korzeni, wspólnoty wiary i hierarchii wartości. Wśród niech pierwsze miejsca po Bogu zajmują rodzina i ojczyzna. Życzę, by narodowy symbol tego kraju - trójlistna zielona koniczynka - była znakiem nadziei, a św. Patryk wypraszał wszystkim potrzebne łaski" - podkreślił przewodniczący polskiego Episkopatu.
Abp Gądecki dodał, że Irlandczycy, podobnie jak Polacy, to narody przywiązane właśnie do wartości chrześcijańskich, które tworzyły i tworzą nadal kulturę europejską. Zaznaczył również znaczną obecność Polaków w tym kraju.
- W ostatnich kilkunastu latach związek między naszymi krajami jeszcze bardziej się zacieśnił za sprawą osób, które wyjechały z Polski do pracy w Irlandii w ramach Unii Europejskiej - powiedział abp Stanisław Gądecki.
Przewodniczący Episkopatu Polski skierował serdeczne życzenia także do irlandzkiej Polonii: "We współczesnej Europie potrzebujemy takiej jedności, która wyraża się we wspólnym systemie wartości. Życzę wszystkim rodakom, aby jednoczyli nasze narody w trosce o najwyższe wartości".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Stanisław Gądecki do Irlandczyków: Irlandię łączą z Polską szczególne więzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.