Abp Szal: bądźmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami

Abp Szal: bądźmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami
KAI / psd

"Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami, że wierzymy w Boga i że mamy Maryję za Matkę. Starajmy się wszędzie być świadkami wiary. Twórzmy wspólnoty żywego Kościoła, włączajmy się w działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich" - wskazuje abp Adam Szal.

Hierarcha zachęca do obrony chrześcijańskiego modelu rodziny, życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz troski o trzeźwość dzieci, młodzieży i rodzin. Apeluje także o przekazywanie wiary następnym pokoleniom.

DEON.PL POLECAMetropolita przemyski stwierdza, że hasło tegorocznego roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście" jest nawiązaniem do słów Jezusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię". "To samo mówi i nam: apostołujcie swoim życiem, życiem sprawiedliwym i miłosiernym. Bądźcie przedłużeniem Moich ust, Moich rąk i Mego serca. Bądźcie Moimi świadkami" - zaznacza abp Szal.

Hierarcha wskazuje, że wypełnieniem tego polecenia może być wyjazd na misje, wspieranie ich materialnie i duchowo, a także działalność ewangelizacyjna w parafiach. "Niech nie zabraknie w nas misyjnego zapału - tego skierowanego do naszych bliskich w rodzinach, parafiach i w całej Ojczyźnie, ale także i do tych, którzy żyją daleko od nas objęci opieką misyjną Kościoła" - zachęca.

"Idźmy z Ewangelią do współczesnego świata. Czyńmy to z radością i z pośpiechem, tak jak to uczyniła Najświętsza Maryja Panna. Niech Ona inspiruje nas w podejmowaniu trudów głoszenia radosnej prawdy Ewangelii" - pisze na końcu abp Szal.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Szal: bądźmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.