Abp Szewczuk: Ukraina potrzebuje jedności wokół Maryi

Abp Szewczuk: Ukraina potrzebuje jedności wokół Maryi
Fot. Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza / Youtube
KAI / kb

Jedność w modlitwie, jedność całego Kościoła, jedność w działaniu, jedność w służbie są źródłem naszej nadziei, bo tylko razem możemy wytrwać. Tylko razem możemy wygrać. Przekonanie to wyraził zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Światosław Szewczuk w swoim codziennym przesłaniu wideo w 31. dniu krwawej wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą.

Arcybiskup większy kijowsko-halicki zauważył, że minionej nocy Ukraina ponownie płonęła. Zacięte bitwy toczyły się w rejonach Kijowa i Sumy. Charków, Mariupol i inne miasta i wsie Ukrainy ucierpiały od rosyjskich bombardowań. „Ukraina jest stale zroszona ludzką krwią. Ale Ukraina jest zjednoczona pragnieniem życia w wolnym, niepodległym państwie. I Ukraina się modli – powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

DEON.PL POLECA
Abp Szewczuk o agresji Rosji na Ukrainę

Abp Szewczuk podkreślił, że dzień wczorajszy był dniem powszechnej i ogólnoukraińskiej jedności. „Wszyscy byliśmy wczoraj zjednoczeni w modlitwie. Do tej modlitwy zostaliśmy wezwani przez Ojca Świętego Papieża Franciszka, który jest znakiem i sługą powszechnej jedności Kościoła Chrystusowego. Zjednoczyliśmy się z nim w modlitwie i dopełnieniu aktu szczególnego poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. I w tej modlitwie naprawdę się zjednoczyliśmy. Zarwanica, Główne Ukraińskie Sanktuarium Maryjne, stało się ośrodkiem jedności na Ukrainie. Zebrali się tu biskupi Synodu Biskupów UKGK na Ukrainie. Przyłączyli się do nas biskupi naszego Kościoła z Europy Środkowej i Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. Nasi duchowni, zakonnicy i cały nasz lud Boży. Ukraińcy na Ukrainie i na całym świecie zjednoczyli się. Wszyscy biskupi Kościoła Katolickiego zjednoczyli się wczoraj i modlili się wraz z nami o zwycięstwo Ukrainy, o zwycięstwo dobra nad złem, o zakończenie wojny, o Bożą prawdę i Boży pokój, aby naprawdę przezwyciężyć wojnę, diabła i jego sługi, prowokujących tę wojnę – powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

„Matko Boża, ratuj Ukrainę, Matko Boża, błogosław swoje dzieci, Matko Boża, obdarz nas wszelkim zwycięstwem” – prosił abp Szewczuk.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Zbigniew Marek SJ

Katechizm w formie multibooka + zeszyt ucznia

Do wykorzystania przy użyciu komputerów, laptopów, tabletów, rzutników multimedialnych oraz tablic interaktywnych.

Tematyka dotyczy tożsamości młodego człowieka, jego wiary w Boga Trójjedynego oraz Kościół. Materiały zawierają m.in. informacje...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: Ukraina potrzebuje jedności wokół Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.