Abp Tempesta wstrząśnięty strzelaniną w szkole

Abp Tempesta wstrząśnięty strzelaniną w szkole
„Jako pasterz tej archidiecezji wyrażam głębokie ubolewanie z zaistniałego faktu, modlę się i jednoczę w bólu ze wszystkimi ofiarami, rodzicami, rodzinami i przyjaciółmi” - stwierdził abp Tempesta
KAI / slo

Metropolita Rio de Janeiro abp Orani João Tempesta wyraził głębokie ubolewanie z powodu czwartkowego ataku na jedną z tamtejszych szkół. W czwartek, 7 kwietnia w godzinach porannych były uczeń szkoły im. Tasso Silveira w dzielnicy Realengo w Rio de Janeiro wszedł na teren tej placówki i zaczął strzelać.

Uczy się tam niemal tysiąc uczniów w wieku od 9 do 14 lat. W wyniku strzelaniny zginęło dziesięć dziewczynek i jeden chłopiec oraz sam strzelający. Pozostałych trzynastu uczniów jest rannych.

Abp Tempesta stwierdził, że „w ataku zostali zranieni, nie tylko ci co zostali ugodzeni przez kule ale również wszyscy cariocas (mieszkańcy Rio de Janeiro)”. „Jako pasterz tej archidiecezji wyrażam głębokie ubolewanie z zaistniałego faktu, modlę się i jednoczę w bólu ze wszystkimi ofiarami, rodzicami, rodzinami i przyjaciółmi” - stwierdził abp Tempesta.

Gubernator stanu Rio de Janeiro Sérgi Cabral podczas konferencji prasowej zorganizowanej na placu szkoły im Tasso Silveira powiedział, że napastnik został zidentyfikowany jako Wellington Menezes de Oliveira, ma 23 lata i nie był wcześniej notowany przez policje. Jeden z policjantów, który przebywał w pobliżu widząc dwóch rannych uczniów wszedł na teren szkoły i rozpoczął wymianę ognia z napastnikiem. Ranił napastnika, który z kolei strzelił sobie w głowę. Wśród rannych jest dziesięć dziewczynek i trzech chłopców.

Stan czterech rannych jest ciężki. Policja bada przyczynę napadu. Napastnik użył dwóch rewolwerów, miał dużą ilość amunicji i zostawił list, który jest badany przez policję.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Tempesta wstrząśnięty strzelaniną w szkole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.