Abp Viganò o pogłębieniu współpracy Watykanu z USA

Abp Viganò o pogłębieniu współpracy Watykanu z USA
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W wywiadzie udzielonym portalowi National Catholic Register były nuncjusz w USA, abp Carlo Maria Viganò podkreślił działania prezydenta Donalda Trumpa na rzecz ochrony życia ludzkiego, a jednocześnie wyraził nadzieję na jego większą otwartość wobec imigrantów.

"To dopiero początek kadencji i wiem, że obecna sytuacja nie jest dla niego łatwa" - powiedział. "Sposób, w jaki postępuje od początku swojej prezydentury, sprawił, że ma on więcej wrogów, niż wcześniej, ale mam nadzieję, że przeżyje tę sytuację" - stwierdził emerytowany dyplomata watykański.

DEON.PL POLECA
Abp Viganò przypomniał, że dotychczas Trump mianował na sędziego Sądu Najwyższego opowiadającego się za obroną życia ludzkiego Neila Gorsucha a także pozbawił organizacje proaborcyjne wsparcia z funduszy federalnych. Zapewnił także, aby pieniądze amerykańskich podatników nie były przeznaczane na lansowanie programów przymusowej aborcji, takie jak Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych. Trump poparł także odbywający się pod koniec stycznia Marsz w obronie życia. National Catholic Register przewiduje, że w komunikacie końcowym po rozmowach można oczekiwać podkreślenia wielu elementów wspólnych, łączących papieża Franciszka z Donaldem Trumpem.

Jednocześnie watykański dyplomata, który pełnił swoje obowiązki w USA w latach 2011-2016 wyraził nadzieję, że Donald Trump będzie zdolny do zmiany swego stanowiska w kwestii imigrantów. Jak wiadomo, dotychczas jest ono radykalnie odmienne od postulatów Ojca Świętego, Stolicy Apostolskiej czy episkopatu USA.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Viganò o pogłębieniu współpracy Watykanu z USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.