Abp Wiktor Skworc po zamachu w Nicei

Abp Wiktor Skworc po zamachu w Nicei
(fot. youtube.com)
3 lata temu
KAI / ml

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wystosował kondolencje na ręce bp Andre Marceau po tragicznym w skutkach zamachu w Nicei.

- Nasze modlitwy towarzyszą rodzinom tych wszystkich, którzy stracili życie albo zostali ranni jak również temu, który dokonał tego strasznego zamachu - czytamy w liści. Do archidiecezji katowickiej przyjeżdża młodzież z południa Francji w ramach Dni w Diecezji poprzedzających obchody centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Metropolita katowicki zapewnia w nich o swojej bliskości i o solidarności Kościoła w Polsce, szczególnie wiernych archidiecezji katowickiej.
- Niech obietnica Jezusa Chrystusa wyrażona w słowach: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki (J 11,25-26) wznieci w naszych sercach nadzieje Bożego miłosierdzia i życia w pokoju - pisze abp Skworc.
Obecnie w diecezji Nicea posługuje 5 kapłanów z archidiecezji katowickiej. W ubiegłym roku metropolita katowicki był zaproszony na Mszę św. Krzyżma do nicejskiej katedry. Z kolei do archidiecezji katowickiej przyjeżdża młodzież z południa Francji w ramach Dni w Diecezji poprzedzających obchody centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 
W Katowicach będzie również gościł bp Marceau. Przyjedzie jednak do Polski nieco później, ponieważ chce uczestniczyć w uroczystościach żałobnych za swoich diecezjan, które będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Wiktor Skworc po zamachu w Nicei
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Wiktor Skworc po zamachu w Nicei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.