Afrykański kardynał jasno i klarownie w sprawie rozwiązania tzw. kryzysu migracyjnego

Afrykański kardynał jasno i klarownie w sprawie rozwiązania tzw. kryzysu migracyjnego
(fot. Salt and Light / youtube.com)
3 lata temu
agensir.it / facebook.com / pk

Kard. Berhaneyesus D. Souraphiel apeluje do państw europejskich, by poszły w ślady Włoch i otworzyły korytarze humanitarne.

"Gdy inne kraje zamykają swoje granice, my - którzy jesteśmy biednym krajem - przyjmujemy 900 000 uchodźców uciekających przed wojnami i dyktaturami oraz zapewniamy im bezpłatną edukację, od szkoły podstawowej po uniwersytet" - powiedział kard. Berhaneyesus D. Souraphiel, arcybiskup Addis Abby w Etopii, cytowany przez portal agensir.it.

Hierarcha z zadowoleniem przyjmuje inicjatywę korytarzy humanitarnych, dzięki której 113 uchodźców trafiło do Włoch. Liczba ta wzrośnie wkrótce do 500. Kard. Berhaneyesus zwraca jednak uwagę na to, że jest to i tak bardzo mała liczba w porównaniu z 900 000 uchodźców przebywających na terenie kraju. Abp Addis Abbeby apeluje o to, by inne europejskie kraje poszły w ślady Włoch i otworzyły swoje granice na uchodźców - podaje portal agensir.it.

Kardynał jednocześnie zwraca uwagę na to, że z uwagi na powszechne ubóstwo i bezrobocie wśród młodzieży w Etiopii i całej Afryce, powinno się szukać rozwiązań na miejscu, "poprzez edukację, szkolenia i promocję małych przedsiębiorstw".

Kościół Katolicki w Etiopii zwraca uwagę na to, że powinno się "budować mosty, a nie mury, które chciałby stworzyć Donald Trump".

Chociaż katolicy w Etiopii stanowią zaledwie 0,7 proc. ze 102 milionów mieszkańców, katolicyzm w tym kraju ma bardzo długie, sięgające starożytności korzenie.

Tak wyglądało przyjęcie uchodźców z Afryki na włoskim lotnisku przez wspólnotę Sant'Egidio:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
20,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Afrykański kardynał jasno i klarownie w sprawie rozwiązania tzw. kryzysu migracyjnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.