Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pacjentami i personelem Hospicjum Caritas

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pacjentami i personelem Hospicjum Caritas
Fot. Prezydent.pl / YouTube.com
KAI / tk

Agata Kornhauser-Duda spotkała się wczoraj z mieszkańcami i pracownikami Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej, które prowadzi kielecka Caritas. Małżonka Prezydenta odwiedziła chorych i seniorów, rozmawiała z pracownikami i wolontariuszami oraz z przebywającymi tymczasowo w ośrodku ukraińskimi rodzinami.

Hospicjum stacjonarne obejmuje swoich pacjentów bezpłatną, całodobową opieką. Obecnie przebywa w nim 36 chorych. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki chorych, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, terapeuta zajęciowy, psycholog, kapelan. Ważną rolę spełniają też wolontariusze.

DEON.PL POLECA
W poniedziałek, podczas spotkania Agaty Kornhauser–Dudy z kierującą hospicjum, siostrą albertynką Benedyktą Majzner, dyrektorem Caritas Diecezji Kieleckiej, ks. dr. Stanisławem Słowikiem, przedstawicielami parafii i samorządu oraz z pracownikami i wolontariuszami rozmawiano o opiece paliatywnej i wolontariacie.

- Bardzo dziękuję także za otaczanie opieką rodzin chorych – powiedziała żona prezydenta RP.

DEON.PL POLECA

Agata Kornhauser-Duda przekazała dla hospicjum ekspres do kawy i obraz przedstawiający ogród w Pałacu Prezydenckim.

Zapoznała się z misją ośrodka i etapami jego wieloletniego rozwoju, dzięki któremu pacjenci objęci są wszechstronną i specjalistyczną opieką. Spotkała się także z seniorami z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” usytuowanego w tym samym kompleksie budynków.

Ośrodek przeznaczony jest dla 50 osób w podeszłym wieku, pochodzących głównie ze środowisk kombatanckich, a pensjonariuszom zapewniana jest całodobowa opieka, możliwość udziału w różnych formach terapii zajęciowej, spotkaniach z księdzem kapelanem i uczestnictwo w nabożeństwach w kaplicy na terenie hospicjum.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert J. Wicks

Doświadczaj świętości w tym, co zwyczajne!

W czasach, w których ceni się wysoko to, co niezwykłe, Robert J. Wicks dowodzi, że właśnie to, co proste może stać się przestrzenią spotkania z Bogiem oraz okazją do...

Skomentuj artykuł

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pacjentami i personelem Hospicjum Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.