Akademicka Sztafeta Postna w Częstochowie

9 lat temu
KAI / slo

Po raz kolejny środowisko akademickie Częstochowy rozpoczęło w Środę Popielcową tzw. "Sztafetę Postną". Ta inicjatywa wielkopostna, zaproponowana przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej, jest skierowana do studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni.

- Tegoroczna "Sztafeta Postna" ma być wsparciem duchowym dla nowego pasterza naszej archidiecezji abp. Wacława Depo. Chciejmy podjąć się tej "modlitwy", by dodać sił dla inicjatyw duszpasterskich podejmowanych przez Arcybiskupa dla archidiecezji, ze szczególnym uwzględnieniem intencji za "włodarzy" Częstochowy, dla których fundamentalne wartości moralne stają się kartą przetargową dla tak zwanej promocji w Polsce - podkreślają inicjatorzy "Sztafety Postnej".

- Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie i ważne dzieło. Koniecznie ma być to post o chlebie i wodzie, bez żadnych kompromisów - wyjaśniają organizatorzy "Sztafety".

Dla chętnych do wzięcia udziału w "Sztafecie" na stronie internetowej duszpasterstwa www.emaus.czest.pl umieszczony został specjalny kalendarz, w którym każdy uczestnik może zadeklarować konkretny dzień postu i wpisać się do kalendarza.

Duszpasterstwo Akademickie "Emaus" w Częstochowie od 2007 r. ma własny kościół i parafię personalną, pierwszą w Polsce. Patronami duszpasterstwa akademickiego archidiecezji częstochowskiej są św. Ireneusz Biskup i Męczennik i św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Akademicka Sztafeta Postna w Częstochowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.