Akcja "Pusta Choinka" oraz zbiórka żywności

KAI / slo

Już po raz drugi akcja "Pusta choinka" odbędzie się 15 grudnia w galerii Atrium w Koszalinie i pilskim Centrum Handlowym Kasztanowa. Na świątecznych drzewkach zawisną wówczas karteczki-życzenia. Na każdej z nich napisane będzie imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz to, co można mu podarować. Prezenty trafią do najbiedniejszych dzieci ze szkół podstawowych w Koszalinie i Pile.

Na koszalińskiej choince zawiśnie 210 kartek-życzeń. "Dzieci nie proszą o słodycze czy komputery, ale o zimowe kurtki, buty, czapki i szaliki, czyli rzeczy, których im brakuje"- zauważa ks. Adam Wakulicz, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Prezenty trafią do dzieci za pośrednictwem harcerzy, którzy dostarczą je w Wigilię. Akcja objęta jest patronatem biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka oraz prezydentów i starostów gmin Koszalina i Piły.

Natomiast w ramach III Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności pod hasłem "Tak POMAGAM" w Koszalinie i Wałczu odbędą się zbiórki na rzecz podopiecznych Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zbiórki odbędą się w dniach 7-8 grudnia oraz 14-15 grudnia. Organizatorom akcji zależy na zbiórce artykułów spożywczych z długim terminem ważności oraz łatwych w przechowywaniu takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, olej, herbata, słodycze. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie paczek świątecznych.

Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas zbierać będą żywność w sieci sklepów Biedronka w Koszalinie, a Wałczu 7-8 grudnia w sklepie Stokrotka (ul. Kilińszczaków 43), Intermarche (ul. 1000-lecia 8), Kaufland (ul. Budowlanych 3), Netto (ul. Wojska Polskiego 57), a 14-15 grudnia w sieci sklepów Biedronka.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozprowadzane są także świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". W sumie do parafii trafiło 65 tys. świec z charakterystycznym logo kampanii. Część uzyskanego ze sprzedaży świec dochodu pozostanie w parafiach, część trafi do Caritas diecezjalnej, a część na konto Caritas Polska. Pieniądze ze sprzedaży świec przeznaczone będą na dofinansowanie dożywiania, edukacji, leczenia i wyjazdów wakacyjnych najuboższych dzieci z diecezji.

W tym roku po raz pierwszy wieczerza wigilijna dla samotnych i bezdomnych odbędzie się w siedzibie Caritas diecezjalnej 24 grudnia o godz.: 17.00. - Chcemy, aby nasi podopieczni w tym wyjątkowym dniu mogli ucieszyć się Narodzeniem Jezusa. Oprócz wspólnej wieczerzy wigilijnej zaplanowaliśmy wspólne kolędowanie i uczestnictwo w Pasterce"- informuje Agnieszka Kukiełka z Caritas diecezjalnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Akcja "Pusta Choinka" oraz zbiórka żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.