Archidiecezja w Belo Horizonte uczy młodzież języka polskiego

Archidiecezja w Belo Horizonte uczy młodzież języka polskiego
(fot. Anthony Correia / shutterstock.com)
KAI / ml

W lipcu w archidiecezji w brazylijskim Belo Horizonte ruszą bezpłatne lekcje języka polskiego. Krótki kurs adresowany jest dla osób, które udadzą się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Jak poinformował sekretariat archidiecezji, w czasie zajęć omawiane będą nie tylko tajniki języka polskiego, ale również informacje o kraju-gospodarzu ŚDM, o Krakowie, a także o miejscowych zwyczajach. - Podstawowy nacisk zostanie położony na naukę pozdrowień po polsku oraz na umiejętność zaprezentowania siebie w tym języku - ujawniono w komunikacie.
Belo Horizonte nie jest jedyną brazylijską diecezją z kursami języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. W kilku innych częściach Brazylii, z której do Krakowa przybędzie około 12 tys. młodych ludzi, przeprowadzone zostały w okresie przygotowawczym podobne akcje.
Duże zainteresowanie nauką języka i kultury polskiej widoczne jest również w Chile, innym kraju Ameryki Południowej. Wczesną wiosną na terenie kilku diecezji odbyły się dla wybierających się do Krakowa osób spotkania przygotowawcze, gdzie zdobywano wiedzę o Polsce i uczono języka polskiego. 
Jedno ze spotkań przygotowawczych zostało zorganizowane w stolicy kraju przez stołeczne duszpasterstwo młodzieży w Santiago oraz ambasadę RP. Szacuje się, że łącznie na tegoroczną edycję ŚDM dotrze do Krakowa około 600 młodych Chilijczyków.
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Archidiecezja w Belo Horizonte uczy młodzież języka polskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.