Archidiecezja warszawska organizuje rekolekcje online dla dzieci i młodzieży
W przyszłym tygodniu rozpoczną się rekolekcje on-line dla dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej. Do realizacji przedsięwzięcia zaproszono siostry salezjanki i księży z różnych parafii, a ci zaangażowali swoich współpracowników. Wszystkie tury i odcinki rekolekcji będą dostępne na portalu archidiecezji.
Pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, dlatego Archidiecezja Warszawska przygotowała je w formie online, oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników oraz studentów. Na YouTube Archidiecezji Warszawskiej są już dostępne niektóre zwiastuny.
- Z powodu pandemii i narzuconych obostrzeń nie można zorganizować tradycyjnych rekolekcji, dlatego pięć zespołów przygotowało je w formie online, jako propozycję na tegoroczny Wielki Post. Do poprowadzenia rekolekcji zaprosiliśmy siostry salezjanki oraz księży z różnych parafii Archidiecezji Warszawskiej - mówi ks. Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży warszawskiej kurii.
Oddzielnie zostały przygotowane rekolekcje dla poszczególnych klas szkoły podstawowej, liceum i technikum oraz studentów. Wszystkie rekolekcje składają się z trzech odcinków i zostaną zamieszczone na stronie i YouTube Archidiecezji Warszawskiej na początku marca.
• rekolekcje dla klas 1-4 przygotowały siostry salezjanki z parafii św. Zygmunta i Łomianek
• rekolekcje dla klas 5-6 przygotował ks. Marcin Żurek, lubiany katecheta z parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie
• rekolekcje dla klas 7-8 przygotowali ks. Jakub Pytlakowski i ks. Grzegorz Pakowski, duszpasterze młodzieży z parafii św. Szczepana w Raszynie
• rekolekcje dla liceum i technikum przygotował ks. Kamil Falkowski, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
• rekolekcje dla studentów przygotował ks. Artur Pająk, duszpasterz akademicki
Ks. Jakub Pytlakowski i ks. Grzegorz Pakowski zaangażowali w przygotowanie rekolekcji łącznie 40 osób. - To ósmoklasiści, studenci, osoby pracujące, a także księża. Chcemy pokazać, że nawet podczas pandemii można ewangelizować w sposób nowoczesny i atrakcyjny, integrując przy tym parafian - podkreśla ks. Pytlakowski. "Wybrańcy", bo taki tytuł noszą rekolekcje, mają formę fabularną i opowiadają o historii Gedeona.
Ks. Marcin Żurek w czasie rekolekcji dla klas 5-6 poruszy trzy tematy: "Nie jesteś sam", "Jak zwyciężać", "Małe jest piękne". Z kolei ks. Kamil Falkowski zaprosi młodzież "na spacer po Warszawie". Kolejne etapy tego "spaceru" i odcinki zatytułował: "Bądź gotów do tańca i do różańca", "Bądź gotów na dobre i na złe", "Bądź gotów, trwa aktualizacja".
Źródło: KAI / jb
Skomentuj artykuł