Archidiecezja warszawska organizuje rekolekcje online dla dzieci i młodzieży

Archidiecezja warszawska organizuje rekolekcje online dla dzieci i młodzieży
(fot. unsplash.com)
6 miesięcy temu
KAI / jb

W przyszłym tygodniu rozpoczną się rekolekcje on-line dla dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej. Do realizacji przedsięwzięcia zaproszono siostry salezjanki i księży z różnych parafii, a ci zaangażowali swoich współpracowników. Wszystkie tury i odcinki rekolekcji będą dostępne na portalu archidiecezji.

Pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, dlatego Archidiecezja Warszawska przygotowała je w formie online, oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników oraz studentów. Na YouTube Archidiecezji Warszawskiej są już dostępne niektóre zwiastuny.

- Z powodu pandemii i narzuconych obostrzeń nie można zorganizować tradycyjnych rekolekcji, dlatego pięć zespołów przygotowało je w formie online, jako propozycję na tegoroczny Wielki Post. Do poprowadzenia rekolekcji zaprosiliśmy siostry salezjanki oraz księży z różnych parafii Archidiecezji Warszawskiej - mówi ks. Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży warszawskiej kurii.

Oddzielnie zostały przygotowane rekolekcje dla poszczególnych klas szkoły podstawowej, liceum i technikum oraz studentów. Wszystkie rekolekcje składają się z trzech odcinków i zostaną zamieszczone na stronie i YouTube Archidiecezji Warszawskiej na początku marca.

• rekolekcje dla klas 1-4 przygotowały siostry salezjanki z parafii św. Zygmunta i Łomianek

• rekolekcje dla klas 5-6 przygotował ks. Marcin Żurek, lubiany katecheta z parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie

• rekolekcje dla klas 7-8 przygotowali ks. Jakub Pytlakowski i ks. Grzegorz Pakowski, duszpasterze młodzieży z parafii św. Szczepana w Raszynie

• rekolekcje dla liceum i technikum przygotował ks. Kamil Falkowski, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej

• rekolekcje dla studentów przygotował ks. Artur Pająk, duszpasterz akademicki

Ks. Jakub Pytlakowski i ks. Grzegorz Pakowski zaangażowali w przygotowanie rekolekcji łącznie 40 osób. - To ósmoklasiści, studenci, osoby pracujące, a także księża. Chcemy pokazać, że nawet podczas pandemii można ewangelizować w sposób nowoczesny i atrakcyjny, integrując przy tym parafian - podkreśla ks. Pytlakowski. "Wybrańcy", bo taki tytuł noszą rekolekcje, mają formę fabularną i opowiadają o historii Gedeona.

Ks. Marcin Żurek w czasie rekolekcji dla klas 5-6 poruszy trzy tematy: "Nie jesteś sam", "Jak zwyciężać", "Małe jest piękne". Z kolei ks. Kamil Falkowski zaprosi młodzież "na spacer po Warszawie". Kolejne etapy tego "spaceru" i odcinki zatytułował: "Bądź gotów do tańca i do różańca", "Bądź gotów na dobre i na złe", "Bądź gotów, trwa aktualizacja".

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Konior SJ
14,00 zł
20,00 zł

Konferencja adresowana jest do tych, którzy chcą odkryć znaczenie postu dzisiaj, zarówno do wierzących, jak i niewierzących. Autor na podstawie Starego i Nowego Testamentu, a także dokumentów Kościoła, zwraca uwagę na istotny wymiar postu i...

Skomentuj artykuł

Archidiecezja warszawska organizuje rekolekcje online dla dzieci i młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.