Arcybiskup Neapolu dziękuje za zaangażowanie w walkę z mafią

Arcybiskup Neapolu dziękuje za zaangażowanie w walkę z mafią
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Arcybiskup Neapolu podziękował księżom, zakonnikom i świeckim za walkę z camorrą. Jednocześnie abp Domenico Battaglia w opublikowanym liście potępił milczenie wobec mafii wielu ludzi związanych z Kościołem.

Podziękował wszystkim, którzy „każdego dnia z podniesioną głową i bez lęku kroczą drogą sprawiedliwości, potępienia i solidarności”, niezależnie od ich pozycji w Kościele, społecznej czy wyznania.

Podziękował również młodym kapłanom, którzy swoim zaangażowaniem na rzecz młodzieży budują „mur ochronny przed rękami podziemia”. Zakonnicy, którzy „z dala od blasku reflektorów” starali się „ratować życie przed śmiercionośną mafią”, a także parafianie, którzy inspirowali innych do społecznego zaangażowania. Zwrócił się do wszystkich, aby „zachęcali” go także wtedy, gdy zdadzą sobie sprawę, że był „zbyt ostrożny w obliczu niewinnych łez molestowanych przez mafię”.

Od czasu objęcia urzędu abp Battaglia wielokrotnie wzywał do walki z mafią i zorganizowaną przestępczością w tym portowym mieście na południu Włoch.

W zeszłym roku kazał usunąć obrazy „świętych”, związane ze zmarłym przed 27 laty szefem mafii. Dwa takie obrazy wisiały na portalu kościoła w Marano nieopodal Neapolu i były opatrzone napisem: „Dla pobożnej pamięci Lorenzo Nuvoletta”. W latach 70. i 80. był on jedną z czołowych postaci neapolitańskiej camorry ściśle związany z mafią sycylijską.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Arcybiskup Neapolu dziękuje za zaangażowanie w walkę z mafią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.