Atak ostrym narzędziem na kierowcę krakowskiego biskupa Chrząszcza

Atak ostrym narzędziem na kierowcę krakowskiego biskupa Chrząszcza
Widok na górę Chełm - fot. youtube.com/myslenice.pl
PAP / pzk

Kierowca krakowskiego biskupa pomocniczego Roberta Chrząszcza został kilkukrotnie zaatakowanym ostrym narzędziem i w stanie poważnym został przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło dziś rano, podczas oficjalnej wizyty kanonicznej w Myślenicach. Obecnie trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy.

"Kierowca biskupa został zaatakowany podczas oficjalnej wizyty kanonicznej księdza biskupa w Myślenicach na Górze Chełm" - przekazał rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Mężczyzna został zaatakowany, kiedy wysiadał z samochodu. Jak przekazała małopolska policja, "do mężczyzny podbiegł wtedy napastnik z ostrym narzędziem i zadał nim kilka ciosów, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia".

"Ranny trafił do szpitala w poważnym stanie, z poważnymi obrażeniami. W tym momencie trwają ustalenia i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia" - informuje PAP biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Leśnicki

Zbigniew Leśnicki odsłania przed Czytelnikami zapomniane oblicze Krakowa. W sobie tylko właściwym, dowcipnym i niepowtarzalnym stylu pokazuje miasto poprzez sztukę, barwne postacie i perypetie monarchów, opowiadając:

  • jak Tadeusz Żeleński-Boy, biegając ulicą Sienną, udawał wariata i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Atak ostrym narzędziem na kierowcę krakowskiego biskupa Chrząszcza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.