Austria: kard. Schönborn zapewnia o modlitwie za narkomanów

Austria: kard. Schönborn zapewnia o modlitwie za narkomanów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ml

Kardynał Christoph Schönborn, przyznał, że regularnie modli się za ofiarny narkomanii oraz osoby, które wygrały walkę z narkotykami. „Wierzę, że Bóg mocno trzyma ich wszystkich w swoim Sercu”, napisał arcybiskup Wiednia w swym cotygodniowym komentarzu na łamach wychodzącej w stolicy Austrii bezpłatnej gazety „Heute”.

26 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Został on ustanowiony w 1987 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, aby wzmocnić międzynarodową współpracę na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii. Według ONZ każdego roku używanie narkotyków jest powodem śmierci ponad pół miliona osób na świecie.

DEON.PL POLECA
„Zło narkotyków” to, zdaniem kard. Schönborna, „ogromny interes dla handlarzy, a nieszczęście dla uzależnionych”. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy nie są w stanie wydostać się ze spirali uzależnienia. Ich rodziny muszą często bezsilnie patrzeć na ten dramat, gdyż narkotyk mocno trzyma w garści swoje ofiary.

Wyjście z narkomanii nie jest kwestią silnej woli, uważa kard. Schönborn. Podkreślił, że potrzebna jest profesjonalna pomoc medyczna, dobre wspólnoty oraz wiara, która też może być wsparciem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Austria: kard. Schönborn zapewnia o modlitwie za narkomanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.